Jednoduché a chutné sušienky, ktoré majú veľa využití.

31.10. 2014, 19:58

susienky

Tieto chutné a jednoduché sušienky sú vhodné na každú príležitosť. Dobre sa vykrajujú, dajú sa lepiť lekvárom, namáčať v čokoláde, alebo ozdobovať rôznymi polevami. Jeden recept, ale predsa zakaždým iná dobrota.

susienky

Najprv si vyšlahám maslo izbovej teploty s cukrom.

susienky

Pridám vajcia, minútu miešam mixérom a potom pridám múku zmiešanú s kypriacim práškom a štipkou soli. Chvíľu miešam ručným mixérom, ale keď už sa začnú tvoriť hrudky cesta, tak sa mi lepšie mieša rukami. Miešam, kým nevznikne pevné, ale stále trochu lepkavé cesto.
Takéto cesto zabalím do vrecka a nechám v chladničke oddychovať aspoň hodinu. Ja si spravím cesto vždy večer pred pečením, cez noc oddychuje v chladničke a ráno vykrajujem :)

susienky

Cesto vaľkám na mierne pomúčenej doske a vykrajujem požadovaný tvar. Pracujem vždy len s menšou časťou cesta naraz, pretože keď sa cesto veľmi zohreje, začne lepiť.

susienky

A kým sa jeden plech pečie, pripravujem ďalší.

Ďalšie recepty

Odber noviniek

Už vám nič neunikne. Označte páči sa mi to na Sladkosny na Facebooku.

Náhodne vybrané

Kardinál rezy.

kardinal Tento zákusok som prvýkrát jedla asi pred 10 rokmi, dovtedy som ho nepoznala, ale hneď som ho zaradila k mojim obľúbeným zákuskom. Keď som ho priniesla do práce, všetký čítaj ďalej >