Najlacnejší vanilkový cukor, ktorý používam najradšej.

08.11. 2014, 17:02

vanilkovy_cukor

Kupujete drahý vanilkový cukor v obchode? Ja nie, robím si ho sama doma až 20-násobne lacnejšie a vonia intenzívnejšie ako ten z obchodu.

Zaujíma vás, ako som prišla k takému veľkému číslu? Jednoducho, 8g vanilkového cukru stojí v priemernom obchode približne 0,30e. Vanilkový struk sa dá v obchode kúpiť za 0,70e - 2 eurá, 1kg kryštálového cukru stojí približne 1 euro. Už vidíte ten rozdiel? Za 1kg takéhoto vanilkového cukru z obchodu baleného po 8g zaplatíte takmer 40 eur, občas sa dá vanilkový cukor kúpiť lacnejšie, ale cena je stále veľmi vysoká. Mňa stojí 1kg vanilkového cukru, ktorý som si spravila doma menej ako 2 eurá. Tento cukor používam vo všetkom, čo pečiem.

vanilkovy_cukor

Potrebujete iba uzatvárateľnú nádobu, do ktorej vložíte celý vanilkový struk a nasypete cukor. Premiešajte a nechajte minimálne niekoľko dní zatvorené. Vanilka krásne rozvonia všetok cukor.

Do mojej dózy nasypem maximálne 500g cukru naraz, ale keď ho miniem, dosypem ďalší k tej istej vanilke a takto vanilka rozvoniava aj niekoľko mesiacov.

V prípade, že potrebujem na niečo extra vanilku, vytiahnem struk z cukru, vyškriabem z neho zrniečka a struk vrátim do cukru, stále si bude plniť svoju úlohu. Struk mením približne raz za tri mesiace.

Ďalšie recepty

Odber noviniek

Už vám nič neunikne. Označte páči sa mi to na Sladkosny na Facebooku.

Náhodne vybrané

Takmer čierne brownies.

brownies Tieto brownies sú rozhodne najlepšie, aké som kedy jedla. Po upečení voňajú ako horúci karamel s vanilkou a chutia lahodne čokoládovo. Ich príprava je veľmi jed čítaj ďalej >

Halloweenske koláčiky.

cookieshalloween Dnes je Halloween a keďže pracujem v americkej firme, priniesla som kolegom do práce halloweenske koláčiky, o ktoré sa s vami podelím aspoň cez sladkosny. Robila so čítaj ďalej >