Ako pasterizovať vajcia doma.

10.08. 2014, 19:27

Osobne sa vyhýbam tepelne neupraveným, poprípade nedostatočne tepelne upraveným vajciam. Občas však je nevyhnutné použiť surové vajcia, vtedy treba siahnuť po tých pasterizovaných.

Zistila som však, že u nás je dosť veľký problém zohnať pasterizované vajcia. Nikde som ich nezohnala, jediné, čo sa mi podarilo zohnať boli tekuté pasterizované vaječné bielka, ktoré ale boli vo veľmi veľkom balení a po otvorení je potrebné ich spotrebovať takmer okamžite. Sú určené pre kulturistov, ktorí spotrebujú veľa bielkovín, čiže by som ich pri domácom pečení nevyužila.

Jediná možnosť pre mňa teda je, že si vajcia pasterizujem sama. Ak máte rovnaký problém ako ja, poskytnem vám návod, ako pasterizovať vajcia doma.

Budete potrebovať vajcia, hrniec, vodu a kuchynský teplomer, ktorý sa dá lacno zohnať v každej predajni s domácimi potrebami.

pasterizacia

Upozornenie: Hoci by mala byť salmonela pri takomto postupe zničená, nie je prítomnosť salmonely stopercentne vylúčená, preto radšej odporúčam poriadnu tepelnú úpravu vajec.

Ďalšie recepty

Odber noviniek

Už vám nič neunikne. Označte páči sa mi to na Sladkosny na Facebooku.

Náhodne vybrané

Snehové a kokosové pusinky.

pusinky Chcete si trochu osladiť život? :-) Iba dve základné ingrediencie sú potrebné na vytvorenie týchto sladkých pusiniek. Vaječné bielka a cukor. Môžete však podľa chuti pri čítaj ďalej >